فناوری اطلاعات آماد

شماره ثبت : 431482

درباره شرکت اپل | درآمد شرکت اپل|لگوی شرکت اپل|محصولات اپل

خانه // اخبار آماد // درباره شرکت اپل | درآمد شرکت اپل|لگوی شرکت اپل|محصولات اپل

درباره شرکت اپل | درآمد شرکت اپل|لگوی شرکت اپل|محصولات اپل

  درباره شرکت اپل

  درباره شرکت اپل : شرکت اپل یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که در زمینهٔ طراحی و ساخت لوازم الکترونیکی مصرفی و نرم‌افزار کامپیوتر فعالیت می‌کند.

  کمپانی اپل در سال ۱۹۷۱ با دوستی استیو وزنیاک ۲۱ ساله مهندس کامپیوتر و استیو جابز ۱۶ ساله متولد شد به طوری که با گذشت شش سال از آشنایی این دو نفر در سال ۱۹۷۷ این کمپانی با معرفی کامپیوتر شخصی Apple I که در گاراژ خانه جابز به صورت دستی ساخته شده بود رسماً با نام تجاری Apple Computer Inc به بازار تکنولوژی وارد شد

  نماد اصلی اپل توسط استیو جابز و رون وین طراحی شده بود که ایزاک نیوتن را نشان می‌ داد درحالی که زیر یک درخت سیب نشسته است .

  استیو جابز و استیو وُزنیاک هر دو از طرفداران پرشور گروه بیتل ها بودند و کمپانی موزیکی که صفحات بیتلز را توزیع می‌کند اپل نام داشت . آنها هم به عنوان بزرگداشت این گروه موسیقی ، نام اپل را برای شرکتشان برگزیدند

  اپل معمولاً به تولید سخت‌افزارهای نوین و دارای طراحی صحیح معروف است. از محصولات سخت‌افزاری این شرکت می‌توان آی‌پاد،آی‌مک، مک بوک و آی‌فون را نام برد.همچنین این شرکت در زمینه تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد.

  به مرور زمان اپل گسترده‌تر و بر مسئولیت‌های آن افزوده می‌شد، به همین خاطر جابز تصمیم به استخدام یک مدیر کارا به نام John Sculley گرفت. جان مدیریت شرکت پپسی را بر عهده داشت و استیو او را تشویق کرد تا به عنوان مدیرعامل در اپل مشغول به کار شود. او برای متقاعد کردن جان شولی به او گفته بود که «دوست دارد در باقی عمرش آب شکر بفروشد یا دوست دارد در تحولات IT دنیا موثر باشد؟!»

  شاید شگفت‌آور باشد ولی اپل نسبت به بخش تحقیق و توسعه ناخن خشک است.
  این در حالی است که امروزه با توجه به دگرگونی‌های بازار و سلایق مشتریان، شرکت‌ها می کوشند با صرف هزینه‌های گزاف در امور تحقیقاتی، سهم بیشتری از بازار را در اختیار خود بگیرند.

  چند نکته جالب در مورد شرکت اپل :

  دارایی‌های جابز در والت دیزنی ۲ برابر دارایی‌هایش در اپل است


  استیو جابز هم اکنون ۷٫۴ درصد از سهام شرکت مشهور والت دیزنی را در اختیار دارد. مشارکت جابز در این شرکت با داشتن ۱۳۸ میلیون سهم، ارزش دارایی‌ او را به ۴٫۵ میلیارد دلار رسانده است. این در حالی است سهم مدیر ارشد اپل در این شرکت در حدود ۰٫۵ درصد و ارزش دارایی او در اپل در حدود ۲٫۱ میلیارد دلار گزارش شده است.

  استیو جابز از نزدیک به ۳۰۰ حق انحصاری اختراع نگهداری می‌کند.
  به گزارش نیویورک تایمز استیو جابز از ۳۱۳ اختراع نگهداری می‌کند که از این تعداد ۹ تای آن‌ها متعلق به بیل گیتس مدیرمایکروسافت و در حدود ۱۲ تا متعلق به سرگی برین از گوگل و لری پیج است.

  از این شرکت تقریبا هر روز شکایت می‌شود
  وقتی یک شرکت موفق شود بیشترین سهم بازار محصولات رایانه‌ای را از آن خود کند و در نخستین روزهای معرفی محصولات جدید خود میلیون‌ها دستگاه از آن را به فروش برساند، طبیعی به نظر می‌رسد که هر کسی وسوسه شود تا خود را در سود این شرکت سهیم کند.

  Tags: ,