فناوری اطلاعات آماد

شماره ثبت : 431482

مدیرعامل جدید شرکت کوالکام | Qualcomm company|کمپانی کوالکام

خانه // اخبار آماد // مدیرعامل جدید شرکت کوالکام | Qualcomm company|کمپانی کوالکام

مدیرعامل جدید شرکت کوالکام | Qualcomm company|کمپانی کوالکام

  شرکت کوالکام

  کوالکام در سال ۱۹۸۵ توسط دانش‌آموختگان مؤسسه فناوری ماساچوست و پروفسور اروین ام. جیکابز از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، بهمراه آندره وتربی، راه‌اندازی شد.

  نخستین محصول شرکت کوالکام، پروژه راه‌اندازی ماهواره اومنی‌تراکس بود، که از شرکت اومنی‌نت خریداری شد و در زمینه ارائه خدمات پیام کوتاه و جی‌پی‌اس فعالیت می‌نمود. اومنی‌نت نیز توسط پرویز نظریان و نیل کادیشا تاسیس شده‌است.

  در دهه ۱۹۹۰ شرکت کوالکام اقدام به تولید تجهیزات مخابرات راه‌دور و تاسیسات شبکه‌های تلفن همراه نمود، که شامل تجهیزات دسترسی چندگانه تقسیم کدی، مدارهای مجتمع با کاربرد خاص و در آغاز دهه ۲۰۰۰ میلادی، در پروژه مشارکتی نسل سوم شبکه تلفن همراه مشارکت داشت

  براساس گزارش‌های غیر-رسمی، مایکروسافت، مدیر عملیاتی شرکت کوالکام را به لیست کاندیدهای جانشینی بالمر اضافه کرده است. به این ترتیب مولانکوف که سمت بسیار خوبی در کوالکام دارد شاید به زودی مدیر عامل مایکروسافت شود. براساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت استیو مولنکوف را به لیست کاندیدهای جانشینی بالمر اضافه نموده است، لیستی که گفته می‌شود نام الن مولالی، مدیرعامل فعلی شرکت فورد نیز در آن وجود دارد. مولانکوف، حدود ۴۴ سال سن دارد.

  براساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت از چندین ماه پیش او را زیر نظر دارد و حالا به این نتیجه رسیده که می‌تواند روی او برای مدیریت غول نرم افزاری دنیا حساب باز کند. مدیر عملیاتی (Chief operating officer)‏ یا مدیر ارشد عملیات (COO) یکی از بالاترین سمت‌های اداری در ساختار سازمانی یک شرکت به شمار می‌رود، که مسئولیت مدیریت بر کلیه عملیات روزانه شرکت و ارائه گزارش روزانه به مدیر عامل را بر عهده دارد.

  استیو مولانکوف، که تا پیش از این در نقش مدیر ارشد عملیاتی در کوالکام مشغول به کار بود، از امروز جایگزین پائول جاکوبز، مدیر سابق و فرزند بنیان‌گذار کوالکوم، آقای ایروین جاکوبز، خواهد شد. این خبر تقریبا یک روز پس از شایعاتی که از تمایل آمریکایی‌ها به انتخاب استیو مولانکوف برای به عهده گرفتن سمت مدیریت مایکروسافت به جای استیو بالمر، خبر می‌داد، منتشر شد.استیو مولانکوف، از سال ۱۹۹۴ تا کنون به عنوان بخشی از دارایی‌های کوالکوم در این شرکت مشغول به فعالیت بوده است که طی دو دهه اخیر، یکی از مهمترین اعضای تیم مدیریتی این شرکت به شمار می‌رفت. وی همچنین در گذشته مدیریت بخش تراشه‌های وایرلس کوالکوم را نیز به عهده داشت.

  جهت خرید مودم های ۳G شرکت موالکام به بخش محصولات شرکت آماد مراجعه نمایید

   

  Tags: ,