فناوری اطلاعات آماد

شماره ثبت : 431482

کمپانی هواوی از بازار ایالات متحده خارج می شود

خانه // اخبار آماد // کمپانی هواوی از بازار ایالات متحده خارج می شود

کمپانی هواوی از بازار ایالات متحده خارج می شود

  کمپانی هواوی

  کمپانی هواوی (به انگلیسی: Huawei)‏ شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات است. دفتر اصلی این شرکت در شهر شن‌زن چین قرار دارد. هیوا وِی بزرگ‌ترین شرکت ارائه کننده سرویس‌های تلفن همراه پس از پیشی گرفتن از اریکسون در سال ۲۰۱۲ در جهان است.هیوا وِی بیش از ۱۴۰٫۰۰۰ کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود ۴۶% درصد در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می کنند. این شرکت حدود ۲۰ موسسه تحقیق و توسعه در کشورهای چین، ایالات متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال ۲۰۱۱ در حدود ۳٫۷۴ میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد.

  در سال ۲۰۱۰ هیوا وِی سود ۳٫۷ میلیارد دلار را ثبت کرد. محصولات و خدماتش در ۱۴۰ کشور به کار گرفته شده و در حال حاضر ۴۵ شرکت از ۵۰ شرکت اپراتور مخابراتی بزرگ جهان از تجهیزات هیوا وِی استفاده می کنند.

  مدیر عامل کمپانی هواوی چینی Huawei بزرگ ترین سازنده تجهیزات مخابراتی در یک مصاحبه کم نظیر با روزنامه نگاران بین المللی گفت که به دلیل اتهامات جاسوسی سایبری توسط دولت ایالات متحده،قصد خروج از بازار این کشور را دارد.

  مقامات دولت آمریکا مدت طولانی است که هواوی را از داشتن روابط با دولت چین متهم کرده و سعی در جلوگیری از گسترش تجهیزات این شرکت را دارند.کمپانی هواوی به تازگی در بخش تلفن همراه با گوشی هایی مانند سری Ascend وارد شده است اما سابقه بسیار طولانی در ساخت و عرضه تجهیزات مخابراتی مانند روتر و انواع سوئیچ ها دارد.

  مقامات دولتی آمریکا نگران هستند که تجهیزات از قبل نصب شده هواوی از آنها جاسوسی کرده و راه را برای حمله سایبری دولت چین هموار کند.کمیته تحقیقات از هواوی در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و نتیجه آن جلوگیری از عرضه محصولات این شرکت برای تامین امنیت ملی ایالات متحده تعیین شد.

  Ren Zhengfei عضو سابق حزب کمونیست و ارتش خلق چین می باشد و معتقد است که فروش گوشی های هوشمند هواوی در آمریکا رضایت بخش است و احتمالا این استراتژی تنها برای تجهیزات مخابراتی عملی خواهد شد.

  Tags: ,